Automobilový průmysl

Na základě evropských předpisů musí být veškeré komponenty v automobilovém sektoru označeny, aby bylo možné sledovat součástky od okamžiku výroby do konečného místa použití a zaručit tak jejich kvalitu. Zároveň však nesmí mít značení vliv na konstrukci dílu, ani na strukturu jeho materiálu.

Lasery, mikroúderové stroje, stroje pro mechanickou ražbu nebo rycí systémy jsou nejčastěji využívané technologie, pomocí kterých se značí například sériové číslo, číslo šarže, firemní loga aj.

Pomůžeme vám snížit náklady na údržbu a vybrat technologii značení, která je odolná vůči abrazivním procesům během výroby.

Reference

Značení homologačních znaků
Značení homologačních znaků na PVC a PA materiál

Řešení pro značení homologačních znaků na PVC a PA materiál.
Kontrastní popis, perfektní pro strojové čtení a rychlá komunikace s nadřazenými systémy.
Přesný, opakovatelný a precizní výsledek značení.
Zařízení v provozu 3. rok bez nutnosti servisního zásahu.

PortaDot značení
Mikroúderové zařízení do automatů na kompletaci dílů

Dodání dvou mikroúderových popisovačů do automatů na kompletaci dílů v automotive. Díly jsou nesmazatelně mechanicky označeny automaticky generovanou zprávou, která je tvořena alfanumerickými znaky. Mikroúderový popisovač má téměř nulové náklady na provoz. Potřebuje pouze napájení z elektrické sítě.

Stanice na označnování sérií
Značení sérií pokovených dílů do světlometů aut

Stanice na automatické označování sérií pokovených dílů do světlometů aut. Obsahem značení je alfanumerika a strojově čitelný DMC kód.
Obsluha založí určité množství dílů, které jsou označeny unikátními kódy. Výhoda řešení spočívá v tom, že laser ovládá ve stanici osy X,Y a Z, čímž přejíždí nad celou pracovní plochou stanice a umožňuje označit velké množství dílů najednou.