Potravinářský průmysl

Legislativa vyžaduje, aby výrobci balených potravin a nápojů označovali své výrobky. Zároveň je nutné zohlednit bezpečnost značících technologií na zdraví spotřebitelů a jejich integrovatelnost do vysokorychlostních linek.

Pro značení obalů i samotných potravin se nejčastěji využívá CIJ (Kontinuální Ink-Jet) a TIJ. Lze jej využít pro značení primárních i sekundárních obalů, například karton, etikety, různé plasty a fólie (PE, PA), sklo, polystyren.

V posledních letech inkoustové značení bývá často nahrazováno lasery a to nejen kvůli jejich přesnosti a rychlosti, ale také protože nevyžadují spotřební materiály jako je inkoust a solvent.

Pro ruční aplikaci štítků s informacemi o produktu, datu spotřeby či šarže, se pak využívají stolní termotransferové tiskárny (TTR). Pro kontaktní značení na krabice nebo jednotlivě balené výrobky se využívají aplikátory etiket.

Reference

Aplikace etiket
Aplikace etiket na krabice v potravinářském provozu

Unikátní řešení aplikátoru pro aplikaci etiket ze tří stran. Konstrukce aplikátoru a stojanu kompletně na míru zákazníka.
Aplikace nadměrné etikety. Úspora pracovních sil. Automatizace procesu. Zvýšení efektivity – přesné lepení a pozicování etiket.

Menu