Letecký průmysl a obrana

Výrobci komponent pro letecký a obranný průmysl jsou povinni označovat své výrobky pro účely identifikace a sledovatelnosti. Stále častější praxí je také používání 2D kódu, aby byly splněny standardy SAE AS9132 (letectví) a MILS PEC130 (obrana).

V našem portfoliu naleznete širokou škálu technologií vhodných pro toto odvětví, v popředí je laserová technologie. Laserové značení je vhodné, zejména kvůli schopnosti označovat kovy, jako je hliník, a také různé plastové podklady, jako jsou potažené plasty a kabely.

Laserové systémy jsou navíc mnohem méně škodlivé pro životní prostředí, protože jsou bezodpadové a také nevyžadují spotřební materiál.

Reference

Pracovní stanice Macsa id pro 3D laserové značení

Pracovní stanice Macsa id pro 3D laserové značení nejen pravidelných tvarů, jako jsou válce, kužely, nebo nakloněná rovina, ale také nepravidelných tvarů. Stanice je vybavena 3 lineárními osami a 3D modulem, které umožňuje dynamicky měnit ohniskovou vzdálenost a přizpůsobovat ji tvaru dílu.

Mikrouderové značení se zásobníkem
Mikroúder se systémem zásobníku štítků a podavačem

Mikroúderové značení štítků s automatickým podavačem štítků a tiskem z databáze.
Automatický podavač štítků se zásobníkem – důmyslné odebírání štítku ze zásobníků lineární lištou a fixací v místě značení. Následné jsou označené štítky uvolněny a řazeny do komínku. Možnost úpravy zásobníku a posuvu zajišťuje vysokou variabilitu podávání a značení.

Značení homologačních znaků
Značení homologačních znaků na PVC a PA materiál

Řešení pro značení homologačních znaků na PVC a PA materiál.
Kontrastní popis, perfektní pro strojové čtení a rychlá komunikace s nadřazenými systémy.
Přesný, opakovatelný a precizní výsledek značení.
Zařízení v provozu 3. rok bez nutnosti servisního zásahu.